Fındık Toplama Makinası Hibe Dağıtım Projesi

<br>Geçmişten geleceğe güvenle bakabilmek adına, dünyada uzun ömürlü ve sağlıklı toplumlar oluşturmanın birinci kuralı; belirli standartları olan, çevreye duyarlı, kaliteli ve güvenilir kurumsal firmaların var olmasıdır. Bu firmaların istikrarlı bir şekilde gelişmesi ve büyümesi ise tamamiyle karşılıklı “güven” ortamına bağlıdır.

Üretim aşamasında en kaliteli hammaddeleri üreticiden alıp, özenle işleyip, tüketiciye sağlıklı ve lezzetli ürünleri sunmak firmamızın her zaman önceliği olmuştur.

Bu perspektifte üretici ile her platformda birlikte olarak “Daha iyisini nasıl başarabiliriz?” sorusunun cevabını bulmak Durak Fındık ailesi olarak ana hedeflerimiz arasında yer almıştır.

Fındık tarımında uluslararası standartları yakalamak adına; özellikle çocuk işçiliginin önlenmesi, makinalı tarıma geçilerek üretim maliyetlerinin düşürülmesi, üretim kalitesinin artırılması için firmamız her yıl düzenli olarak çalısmalar yapmakta, üreticilere eğitimler ve konferanslar
düzenlemekte, bu konularda sosyal sorumluluk projeleri ortaya koymaktadır.

Firmamızın gercekleştirmis oldugumuz bundan önceki sosyal sorumluluk projeleri sırasıyla şöyledir;

1.Proje; 2013 yılında “FINDIKTA ÖNCELIGIMIZ KALITE 2013” adlı proje ile çuval dağıtılmıs ve Fındıkta Çocuk işçiligine son sloganı ön plana çıkarılmıstır.
2.Proje; 2015 yılında. “ÇOCUKLAR FINDIK DEGIL OYUN BAHÇESINE” adlı proje ile çocuk işçiligi konusunda bilinç oluşturmak, öğrencilerimizin sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve yarının büyükleri çocuklarımıza da, projenin ana hedeflerinden biri olan “ Çocuk İşçiliği” konusunda bir bilinç oluşturmak olarak belirlenmiştir.

“ÇIFTÇIYLE EL ELE” adlı proje bu projemiz ile fındık toplama ve süpürme makinaları çiftçilerimizin kullanımı için Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne hibe edilerek üretimde maliyetleri azaltmak, makinalı tarım konusunda çiftçiyi bilinçlendirmek ve teşvik etmek, özellikle çocuk işçiligin ortadan kaldırılması amaçlanmıştır.


Saygılarımızla...
Durak Fındık Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Proje kitapçığına ulaşmak için tıklayınız.