ENGLISH

 

Bizi Arayın

+90 0452 323 92 82

ORGANİK TARIM SERTİFİKALARI

Örnek Resim

Naturland

Naturland, Almanya’da organik tarım alanında en önemli organizasyonlardan biridir. Global düzeyde Naturland, organik üretim için önemli sertifikasyon organizasyonlarından biridir. Not: NATURLAND web sitesinde bakınız “Naturland e.V. Standards”

Örnek Resim

NOP

A.B.D.-USDA (United States Department of Agriculture)-National Organic Program

Örnek Resim

Bio Suisse

Bio Suisse, İsviçreli organik çiftçileri şemsiyesi altında toplayan organizasyondur.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM SERTİFİKALARI

Örnek Resim

Rainforest Alliance

Rainforrest Alliance, biyolojik çeşitliliği korumak ve arazi kullanım uygulamalarını, ticari uygulamaları ve tüketici davranışını değiştirerek sürdürülebilir geçim kaynaklarını sağlamak için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

Örnek Resim

UTZ

A.B.D.-USDA (United States Department of Agriculture)-National Organic Program

DİĞER SERTİFİKALAR

Örnek Resim

BRC FOOD

İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından 1998 'de oluşturulan gıda güvenliği standartlaını kapsayıcı bir standart olup , gıda üretim işletmelerinde hijyen, sağlık, güvenliği sağlamak için gıda nedenli oluşabilecel risklerin tehlikelerin yok edilmesi için şartları kapsayan bir standarttır.
Örnek Resim

TUV Rheinland

140 yılı aşkın bir geçmişe sahip ve 65 ülkede faaliyet gösteren Almanya merkezli TÜV Rheinland, Türkiye’de 1999 yılından bu yana, Ürün Güvenliği Testleri ve Belgelendirme, Sistem Belgelendirme, Endüstriyel Hizmetler, Eğitim ve Danışmanlık alanlarında müşterilerine en son ve en yüksek standartlarla hizmet sunmak için çalışmaktadır.

Örnek Resim

BSCI

BSCI merkezi Belçika Brüksel olan Ticaret Birliği tarafından oraganize edilmiş olup etik sosyal değerleri inceleme üzerine kuruludur.Bsci Uluslararası İş Örgütü kurllarını esas alır ve tedarikçilerin bu konuda sürekli iyileştirme yapmalarını esas tutar.Burada esas hedef bu standardın çok üzerinde bir standart olan Sa 8000 standardı çerçevesinde belgelendirme için ön hazırlıktır.

Örnek Resim

KTR

Musevi dini kuralları gereğince tüketilmesine cevaz verilen gıda maddeleri için düzenlenen "Kaşer Belgesi" bu gıda maddelerinin kaynağından sunumuna kadar geçen süreçte yukarıda kısaca ve ana hatlarıyla izah edilmeye çalışılan koşullara uygun olarak hazırlandığının gözlenerek saptandığını teyit eden bir belgedir.

Örnek Resim

SEDEX

Sedex Denetimi, tedarikçi etik veri alışverişi veri tabanı, tedarik zincirinde etik olarak sürdürülebilir üretim konusunda bilgi alışverişi için dünya çapında bir platformdur. SEDEX Veritabanı, üyelerinin etik performans hakkında bilgi alışverişinde bulunarak tedarikçilerini yönetmelerini ve riskleri azaltmalarını sağlamaktadır.
Image
Bu site Durak Fındık SAN. ve TİC. A.Ş. Sürdürülebilirlik Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla kurulmuştur.

Adres

Atatürk Mahallesi, Devlet Sahil Yolu Caddesi, No:743,
52300-ÜNYE/ORDU

Telefon

(0452) 323 92 82 (Pbx)

Bağlantılar

Son Haberler

Haber Bülteni

Haber bültenimize kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurup gönder düğmesine basabilirsiniz.